Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 86 Cevabı

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 88 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 87 Cevabı

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 87 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 87 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı 

Ailenin önemini anlatan bir deyim veya atasözü yazınız. Yazdığınız bu sözün verdiği mesajı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: deli arlanmaz, soyu arlanır” densizce, delice iş yapanlar yaptıklarından utanacak durumda değillerdir ama ailesi, yakınları onların davranışlarından üzüntü duyarlar, utanırlar.

1. “Kimin kız çocuğu olur da bunları öldürmez, alçaltmaz, erkek çocuğunu ona tercih etmezse Allah onu cennete koyar. ” (Ebû Dâvûd, Edeb Bölümleri/ 5146.) hadisini yorumlayınız.

  • Cevap: Peygamber Efendimiz bu hadisiyle adeta cahiliye adetlerini toprağa gömmüştür. Kız çocuklarını da, kız çocuklarına yeteri kadar değer verip, erkeklerden farklı görmeyenleri cennete götüren bir vesile olarak ifade etmiştir.

2. Hz. Muhammed (s.a.v.) çocuklara karşı nasıl davranmıştır? Örneklerle açıklayınız.

  • Cevap: Merhametli, sevecen, hoşgörülü, nazik davranmıştır. Kız çocukları diri diri toprağa gömülürken kızı Hz. Fatıma’yı Mekke’de gezdirmiştir.
    Namaz kılarken torunları onun sırtına çıkar ama torunlarına hiç kızmazdı.

SONRAKİ KONUYA HAZIRLIK

Çocukların anne babalarına karşı görevlerini ifade eden bir hadis araştırarak defterinize yazınız.

  • Cevap: Abdullah b. Mes’ud diyor ki: “Peygamber (s.a.s.) Efendimize: Allah’ın katında en sevgili amel hangisidir? diye sordum, Peygamber (s.a.s.): Vaktinde eda olunan namazlar, buyurdu. Namazdan sonra hangisi daha sevgilidir? dedim. Ana-babaya iyilik etmektir, buyurdu. Sonra hangisidir? dedim. Allah yolunda cihaddır, buyurdu.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir