Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 92 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 92 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 92 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 92 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 92 Cevabı 

1. Kardeşler arası ilişkilerin nasıl olması gerektiğini bulmuş olduğunuz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hadisinden yola çıkarak açıklayınız.

  • Cevap: Kardeşlerimize sırtımızı dönemeyiz, yalan söyleyemeyiz. Her türlü durumda onların yanında olmalıyız. Kardeşlerimize karşı saygı ve sevgi sınırlarını geçmemeliyiz.

2. Aynı anne babadan doğmak dışında kardeş olmak mümkün müdür? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Evet mümkündür. Kardeşlik sadece kan bağıyla değil arkadaşlık, dostluk ve din kardeşliği vasıtasıyla da olabilir. Sevgili Peygamberimiz de bu hususla ilgili bir hadisinde “Müslüman, müslümanın kardeşidir.” Buyurmuştur.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir