Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 95 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 95 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediği

mizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 95 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı 

1. Araştırarak defterinize yazmış olduğunuz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) büyüklere saygı duymayı tavsiye eden hadisinden anladıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Dinimiz İslam, büyüklere saygı ve hürmet göstermeye büyük önem vermektedir. Peygamber Efendimiz de gerek yaşantısıyla gerekse de sözleriyle büyüklere saygı göstermenin önemine işaret etmiştir.

2. Defterinize yazmış olduğunuz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) ailesinde sevgi ve saygıya verdiği önemi açıklayan örneği arkadaşlarınıza okuyunuz. 

  • Cevap:

3. Sizin ailenizde bireyler birbirlerine karşı sevgilerini nasıl ifade etmektedirler?

  • Cevap: Aile bireylerim birbirlerine karşı sevgilerini güzel sözlerle dile getiriyorlar. Birbirlerine kırıcı sözler yerine güzel sözler söylüyorlar, özel günlerde hediyeleşiyorlar, birbirlerinin duygu ve düşüncelerine saygı gösteriyorlar, birbirleriyle güler yüzlü bir şekilde muhatap oluyorlar ve birbirlerini koruyup gözetiyorlar.

Düşünelim-Tartışalım: Büyüklere yeterince saygı gösterilmeyen bir top lumda ne tür olumsuzluklar yaşanabilir? Tartışınız.

  • Cevap: Büyüklere yeterince saygı gösterilmeyen toplumda birçok sorun yaşanır. Böyle bir toplumda küçük küçüklüğünü bilmez büyükte büyüklüğünü bilmez. Toplumda birlik ve beraberlik sağlanmaz, sevgi ve saygı ortamı oluşmaz, insanlar birbirlerini küçük görebilir, kin, nefret, haset gibi kötü duygular oluşabilir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir