Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nilgün GÖKÇE ve Nermin IŞIK tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı

A) Aşağıdaki soruları cevaplayınız.
1. Aşağıdaki tabloda maddenin hâlleri ve tanecikli yapısıyla ilgili özelliklerin bir kısmı verilmiştir. Eksik bilgileri tamamlayınız.

2. Aşağıda maddenin hâl değişimiyle ilgili bir şema yer almaktadır. Öğrencilerden hangisi maddede gerçekleşen olayları doğru yorumlamıştır?

  • Cevap
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

8 Yorumlar

  1. İyi güzelde sayfada bir yerin cevabı yok

  2. teşekkürler harika bir site

  3. Niye söyliyim

    süper be

  4. Çok güzel bir site süper ama keşke o soruyuda cevaplasaydılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!