Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nilgün GÖKÇE ve Nermin IŞIK tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı

İzlenen Yol

1. Defterinize aşağıdaki gibi bir veri tablosu hazırlayınız. Siyah kartonun üzerinde tebeşiri kırınız ve büyüteçle inceleyiniz. Her parçayı bir kez daha kırınız ve inceleyiniz. Kırma işlemleri sonucunda gözlemlerinizi tabloya yazınız.

2. Tebeşir parçalarını kartona sürterek toz hâline getiriniz. Tebeşir tozlarını büyüteçle inceleyiniz. Gözlemlerinizi tabloya yazınız. Bu ve 1. basamaktaki değişimlerin fiziksel mi, kimyasal mı olduğunu arkadaşlarınızla tartışınız. Vardığınız sonucu ve nedenini tabloya yazınız.

3. Tebeşir tozlarının üzerine birkaç damla sirke damlatınız ve gözlemleyiniz. Maddedeki değişimi büyüteçle inceleyiniz. Gözlemlerinizi tabloya yazınız. Bu değişimin fiziksel mi, kimyasal mı olduğunu arkadaşlarınızla tartışınız. Vardığınız sonucu tabloya yazınız.

Sonuç

Fiziksel ve kimyasal değişim arasındaki farklar nelerdir?

  • Cevap
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir