Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 113 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 115 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 115 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 115 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nilgün GÖKÇE ve Nermin IŞIK tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 115 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 115 Cevabı

Uçan balon üreticisi olsaydınız hangi maddeyi balonlara doldururdunuz? Niçin?

  • Cevap: Uçan balon üreticisi olmak için büyük düşünmek gerekir. Büyük düşünen kişiler balon üretebilirler. Uçan balonları üretmek için gaz tedarik etmek gerekir. Bunun için de kimyasal bilgiye ihtiyaç vardır. Kimya alanında bilgili olan kişiler ya da bu kişilerle istişare eden üreticiler uçan balonun içine hangi gazların doldurulacağını bilebilir. Uçan balon üreticileri, balonun uçabilmesi için havadan hafif gazlarla balonların içini doldururlar. Ben uçan balon üreticisi olsam havadan hafif olan Helyum gazını koyardım. Çünkü Helyum havadan hafiftir. Yoğunluğu çok azdır. Bu nedenle balonun içinde sıkışınca havaya doğru yükselir. Uçan balon helyum gaz basıncı artana kadar uçar ve patlayarak parçaları düşüşe geçer.

Metal pencere çerçeveleri üreten bir firmanız olsaydı üretim için hangi maddeyi seçerdiniz? Niçin?

  • Cevap: Metal pencere üretiminin ham maddesi metaldir. ucuz ve kullanımı kolay olan ürünler en çok tercih edilen ürünlerdir. Bir şeyden çok üretilmesi iktisadi olarak o şeyin değerinin azalmasına neden olur. Bu nedenle kaliteli ve az bulunan ürünleri piyasaya sürerek kar etmek gerekir. Yüksek karlı ürünler satmak için çok kapsamlı araştırmalar yapmak gerekir. Eğer metal pencere üreten bir firmam olasaydı, üretim için alüminyum seçerdim. Dayanıklı, ucuz, kolay ulaşılabilir ve ülkemizde çok olduğu için ham madde sıkıntısı çekmez, işçilik sorunu yaşamaz, nakliyede problem yaşamaz ve üretimde kolaycılıkla işçilikten de kazanıp yüksek karlı metal pencere satardım. Ayrıca hafif, ucuz ve dayanıklı, kullanışlı olması tüketicinin işine de gelirdi.

Umarız ki her iki soruya verdiğimiz cevaplar siz değerli öğrencilerimizin ödevlerini yapmalarında yardımcı olmuştur. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir