Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nilgün GÖKÇE ve Nermin IŞIK tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı

Seraların duvarları ve tavanı ışığı geçiren malzemelerden yapılır. Niçin?

  • Cevap: Seralar, tarımcılık alanında iklimden daha iyi yararlanmak ve ürün verimliliğini arttırmak amacıyla kurulan sistemlerdir. Seraların duvarları ve tavanları ışığı geçiren malzemelerden yapılmaktadır. Işığın geçmesi ve içeride hapsolması söz konusu olmaktadır. Böylece ürün verimliliğinde doğal şartlar korunmuş olur. Seracılık faaliyetleri ile kışın da yaz ürünleri üretilebilmektedir. Isıtılan ve sulanan seralarda ışığın doğru bir şekilde toplanması ürün verimliliğini arttırır. Seracılık ülkemizde daha çok Akdeniz Bölgesi’nde yapılmaktadır. Seracılık faaliyetleriyle ürün çeşitliliği ve ürün verimliliği artmış olur. Böylece istenilen ürünlere her zaman ulaşmak da mümkün olmaktadır. Seraların özellikleri seracılıkta çok önemlidir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir