Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nilgün GÖKÇE ve Nermin IŞIK tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

Balık yumurtalarının, sürüngen ve kuşlarda olduğu gibi niçin kalın bir kabuğa ihtiyacı yoktur?

  • Cevap: Yumurta ile çoğalan canlılarda yumurtaların özellikleri değişmektedir. Suda yaşayan canlı yumurtalarında dış döllenme görülür. Karada yaşayan canlılarda ise iç döllenme görülmektedir. Karada yaşayan canlıların yumurtası serttir. Suda yaşayan canlıların yumurtası ise şeffaftır. Lavra şeklindedir. Balıkların yumurtalarının sürüngen ve kuşlarda olduğu gibi gibi sert olmadığı görülmektedir. Bunun başlıca nedeni balıklarda kuluçka süresinin olmamasıdır. Böylece balıkların beklemesine gerek yoktur. Balıkların yumurtalarını bir yere bırakırlar. Lavra dönemi biter ve erginlik dönemi başlar. Yumurtalar yumuşak ve saydamdır. Suyla temas hemen sağlanır. Karada yaşayan canlı yumurtalarında bu söz konusu değildir.

Balık yumurtalarının, sürüngen ve kuşlarda olduğu gibi sorusu kısaca bu şekilde cevaplandırılabilir. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir