Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 207 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 207 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 207 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nilgün GÖKÇE ve Nermin IŞIK tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 207 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 207 Cevabı

Aşağıdaki Soruları Cevaplayınız.

1. Yanda görülen elektrik devresinde test uçları arasına tabloda verilen maddeler sırasıyla yerleştiriliyor. Bu maddelerin iletken ya da yalıtkan olma özelliğine göre ampulün ışık verip vermeyeceğini tablodaki ilgili sütunlara yazarak belirtiniz. 

2. Aşağıdaki devrelerde ampuller ve piller özdeştir. Devrelerden her birinin test uçları demir çubuk, tahta çubuk, tuzlu su ve şekerli su ile temas ettirilmiştir. Ampullerden sadece 1 ve 4 numaralı olanlar ışık verdiğine göre N, O, P ve R hangi maddeler olabilir? Cevabınızı nedenleriyle noktalı yerlere yazınız.

  • Cevap
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. şahane

  2. İsım veremem 1907

    2.yorum B*K BENCE SİZCE YOK ANLAMADIK YOK BİLMİYOK NE BİLİYİM SİTEYİ B*K ETTİNİZ ???????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir