Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 232 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 240 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 233 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 233 Cevabı6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 233 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nilgün GÖKÇE ve Nermin IŞIK tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 233 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 233 Cevabı

A) Aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Yanardağlardan çıkan lavların sıcak olması Dünya’nın yapısı hakkında hangi bilgiyi verir?

  • Cevap: Dünya katmanlardan oluşur. Yapısında ateş kürenin varlığını ortaya koyar.

2. Şeftali ile Dünya’nın katmanları arasında benzerlik kurunuz. Şeftalinin kısımlarının Dünya’nın hangi katmanına karşılık geleceğini belirtiniz.

  • Cevap: Hava küre, taş küre, su küre. Şeftalinin çekirdeği ise magmaya benzetilebilir.

B) Aşağıda Dünya’nın katmanları ile ilgili bazı bilgiler verilmiştir. Bu bilgilerin hangi katmana ait olduğunu belirleyerek bulmacayı çözünüz.

1. Dünya’yı çevreleyen ve yaşamı mümkün kılan gaz karışımıdır. Yağışlar ve rüzgârlar bu katmanda oluşur.
2. Birçok canlıya ev sahipliği yapan, kayaçlardan oluşan, çok ince ve kırılgan bir katmandır. Büyük bir bölümü sularla kaplıdır.
3. Diğer katmanlardan daha kalın ve sıcaktır. Üzerine etki eden çok büyük kuvvetler nedeniyle yapısındaki maddeler katı ya da katiya yakın hâldedir. Hakkında en az bilgi sahibi olunan katmandır.
4. Taş kürenin hemen altında yer alan bir katmandır. Ağır küreye göre kalınlığı ve sıcaklığı daha az olmasına rağmen diğer katmanlardan daha kalın ve sıcaktır.
5. Dünya yüzeyinin yaklaşık 3/4’ünü kaplar ve tüm canlılar için vazgeçilmez yaşam kaynağıdır. Bazı canlılar için yaşam ortamıdır.

  • Cevap
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!