Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nilgün GÖKÇE ve Nermin IŞIK tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

3. Aşağıdaki tabloda hücre organellerinden bazıları ve bu organellerin görevleri eşleştirilmiştir. Bu eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
A) Lizozom B) Mitokondri C) Ribozom D) Endoplazmik retikulum

  • Cevap: B

4. Kart oyununun oynandığı bir sınıfta, öğretmenin öğrencilerine okuduğu kartın ön yüzünde, hücrenin kısımlarından biriyle ilgili bilgiler yer almaktadır. Kartın arka yüzündeki cevap hangi seçenekte verilmiştir?
A) Hücre duvarı B)Sitoplazma C) Çekirdek D) Koful

  • Cevap: C

5. I. Robert Brovvn bitki hücresinde çekirdeği keşfetti.
II. Robert Hooke hücreyi tanımladı.
III. Antonie van Leeuvvenhoek bakterileri gözlemledi.
IV. Matthias Schleiden ve Theodor Schvvan hücreyle igili temel düşünceyi ifade ettiler. Hücre ile ilgili yukarıda verilen bilimsel çalışmaların tarihsel süreci hangi seçenekte doğru sıralanmıştır?
A) IV-II – III -1 B) III – II -1 – IV C) II -1 – IV – III D) II – III-1-IV

  • Cevap: D

Umarız ki hazırlamış olduğumuz “6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Yayınları Sayfa 28 Cevabı” siz değerli öğrencilerimizin başarısına başarı katar. Sitemizde “2017 – 2018 Ders ve Çalışma kitabı Cevapları” ise ayrıntılı bir şekilde hazırlanmıştır.

1
like
1
love
0
haha
0
wow
3
sad
49
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir