Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nilgün GÖKÇE ve Nermin IŞIK tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

7. I. İskelet kasları da denir.
II. Düzenli çalışır, yorulmaz.
III. İstemli çalışır.
Yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri el parmaklarında bulunan kasların özelliğidir?
A) Yalnız I B) I ve II C) I ve III D) II ve III

  • Cevap: C

Ç) Aşağıdaki insan iskeleti üzerinde mavi çizgilerle işaretlenmiş kemik ve kırmızı çizgilerle işaretlenmiş eklemlerin çeşitlerini noktalı yerlere yazınız.

Umarız ki hazırlamış olduğumuz “6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Tuna Yayınları Sayfa 45 Cevabı” siz değerli öğrencilerimizin başarısına başarı katar. Sitemizde “2017 – 2018 Ders ve Çalışma kitabı Cevapları” ise ayrıntılı bir şekilde hazırlanmıştır.

2
like
1
love
2
haha
1
wow
1
sad
5
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. sağol abi çok güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir