Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı

6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Tuna Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Nilgün GÖKÇE ve Nermin IŞIK tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Abdüssamed BAŞER tarafından yapılmış.

6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

6. Sınıf Tuna Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı

Kış aylarında hava sıcaklığının bazı bölgelerde 0°C’un altına düşmesi nedeniyle doğada su üç farklı hâlde görülebilir. Su, bulutlarda gaz, donmuş bir gölün yüzeyinde katı, derinliklerinde ise sıvı hâlde bulunur. Buz tabakasının gölün yüzeyinde kalması sayesinde sudaki canlılar yaşamlarını sürdürebilir.
Maddenin hangi yapısal özellikleri, maddede değişimlere neden olur?

  • Cevap:Maddelerin kimyasal ve fiziksel özellikleri maddede değişimlere neden olabilir. Maddenin iç yapısında ve dış yapısında meydana gelen değişiklikler dışarıdan etkilerle gerçekleşmektedir. Çürüme, yanma, yırtılma, parçalanma, kırılma, pörsüme, bozarma gibi durumlar maddede değişimlere neden olmaktadır.Maddenin katı, sıvı ve gaz gibi özellikleri yapısal özellikleridir. Hacim ve yoğunluk gibi özelliklerinin değişmesinde katı, sıvı ve gaz maddelerin hal değişimleri neden olmaktadır. Maddenin hal değiştirmesi, yapısındaki değişiklere bağlı olarak maddenin de değişmesine neden olur. Bu değişimler fiziksel değişimlerdir. Kimyasal değişimler ise, çürüme, ekşime, mayalanma, paslanma gibi değişimler olarak meydana gelmektedir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir