Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Ada Matbaacılık Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Eğitim Hakkı Cevapları

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Eğitim Hakkı Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Dünyanın Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 2. Ünite Ülkemizde Nüfus Sayfa 33 Eğitim HakkıMetni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Eğitim Hakkı

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 33 Cevabı

Yukarıdaki Anayasa maddesine göre ülkemizdeki okul sayısının ve kız çocuklarının okula gitme oranının artmasında kişi ve kuruluşların ne gibi görevler yapabileceklerini örnekteki gibi baloncukların içine yazınız.

  • Cevap:

Siyasetçilerin yapabilecekleri: Bu konuda kanun çıkarabilirler. Bu olayları ve gelişmeleri izleyerek müdahalede bulunabilirler.

İş çevrelerinin yapabilecekleri: İstihdam etme durumunda kızlara ayrıcalık sağlayabilirler. Çevrelerindeki işçileri ve ailelerini bilgilendirecek toplantılar yapabilirler.

Tanınmış kişilerin yapabilecekleri : Bu konuda öncülük edebilirler. Sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerinde görev alabilirler.

Öğretmenlerin yapabilecekleri: Derslerde öğrencileri yetiştirerek onlara iyi bir eğitim sunarak kızların da erkekler gibi eşit şanslara sahip olmalarını sağlayabilirler.

 Anne-babaların yapabilecekleri: Anne ve babalar çocuklar arasında ayrım yapmayabilirler. Kız veya erkek gerekli imkanları sunmak zorundadırlar.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir