Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 17 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 16 Cevabı

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 16 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 16 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hadi GÜNDÜR tarafından 129 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 16 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabb’inize ibadet edin ki Allah’a karşı gelmekten sakınasınız. O, yeri sizin için döşek, göğü de bina yapan, gökten su indirip onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkarandır. Öyleyse siz de bile bile Allah’a ortaklar koşmayın.”
Bakara suresi, 21 – 22. ayetler.
Yukarıdaki ayet meallerinde insana rızık olarak verilen hangi nimetlerden bahsedilmektedir?

  • Cevapİnanıp yararlı işler yapanlara, altlarından ırmaklar akan cennetlerin kendilerine ait olduğunu müjdelemektedir! Onlardaki herhangi bir meyveden rızıklandırıldıklarında: “Bu daha önce de rızıklandığımız şeydir” diyecekelerini ve o rızık birbirinin benzeri olmak üzere, kendilerine sunulacağını söylemektedir. Orada ebedî kalacaklarından bahsetmektedir.

İnsanların bile bile Allah’a ortak koşmalarının sebeplerini arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap: Kuran’ı bilmemeleri
  • Allah’ın varlığına inanmamaları
  • İnançlarının zayıflığı

Namazın, insanı kötülükten ve hayâsızlıktan korumasının ne anlama geldiğini arkadaşlarınızla tartışınız.

CevapNamaz insanı Allah’a yakınlaştıran en güzel ibadettir.  Hz. Ali’nin şöyle bir sözü vardır; ‘Çalışanlar, kötülük düşünmeye vakit bulamazlar. Çalışmayanlar ise, kendilerini kötülükten kurtaramazlar.’

İşte namaz da insanı Allah’a yakınlaştırır ve kötülüklere adeta bir kalkandır. Ne zaman tüm inanan kalbiyle bir insan namaz kılsa, hüznü de kederi de kaybolur. Kalbi ferahlayan ve adeta arınan insan, insanlara karşı da kötülük ve hayasızlık yapmakta istemez.

4
like
1
love
0
haha
2
wow
8
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir