Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hadi GÜNDÜR tarafından 129 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

İbrahim suresinin 37-41. ayet meallerinin anlamından hareketle aşağıdaki soruları sınıfça değerlendiriniz.

1. Namazın, bütün peygamberlerde görülen bir ibadet olmasının anlamı nedir?

  • Cevap: Namaz bizim Allah’la iletişime geçmemiz için en önemli yoldur.Namaz,dua bunlar bizlerin Allah’ın sevgisini kazanmasında ve Allah’la iletişimde olmak için en güzel yoldur.Namaz ibadeti farzdır.Bütün Müslümanlar kılmak zorundadır.

2. Allah’ın (c.c.), gizli ve açık her şeyi bilmesi kişinin davranışlarına nasıl yansır?

  • CevapAllah ezeli bir ilme sahiptir. Ezel ise; zamanın başlangıcının evveli demek değildir. Ezelde geçmiş, hal ve gelecek yoktur. Ezel bütün bu zamanların aynı anda görüldüğü ve bilindiği bir makamdır.

3. Amellerin hesap olunacağı gün ne zamandır?

  • Cevap: Yüce yaratıcımız yarattığı tüm insanlardan hesap soracağı bir gün vardır. Bu günde kimse başkasına şefaat edemez. O gün herkes birbirinden hakkını alacaktır. O güne “ahiret” denir.

İbrahim suresinin mealini sınıfınızda okuyarak surede hangi konulara değinildiğini, sınıfta arkadaşlarınızla belirleyip aşağıya yazınız.

  • Cevap: Ey ibrahim sana gönderdiğim tüm meleklere ihanet ettin bular yanına kalmayacak. HZ. İBRAHİM, MELEKLER
0
like
4
love
0
haha
0
wow
0
sad
5
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir