Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 49 Cevabı

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hadi GÜNDÜR tarafından 129 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

“Artık sen öğüt ver! Sen ancak bir öğüt vericisin. Sen, onlar üzerinde bir zorba değilsin.”
“Eğer Rabb’in dileseydi, yeryüzünde bulunanların hepsi elbette topyekûn iman ederlerdi. Böyle iken sen mi mümin olsunlar diye, insanları zorlayacaksın?”
Verilen ayet meallerini de dikkate alarak dinin neden özgür irade ile kabul edilmesi gerektiğini arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

  • Cevap: Dinde zorlama yoktur” sözü ile de insanların kendi hür iradesi ile dinini seçmesi gerektiğini kastetmiştir.Yani başkasının zoru olmadan dinimizi seçebilmeye demiştir.

Birey, istemediği hâlde baskı yoluyla inandığını söylerse mümin sayılır mı? Niçin? Arkadaşlarınızla düşüncelerinizi paylaşınız.

  • Cevap: Allah biz insanların aklını , kendi iradesini %100 kullanarak ,başkasının zoru  altında olmadan ,kendi isteğimizle istediğimiz özgürlükte dinimizi seçmekte rahat bırakmıştır. Buna hür irade denir.”dinde zorlama yoktur” sözü ile de insanların kendi hür iradesi ile dinini seçmesi gerektiğini kastetmiştir.Yani başkasının zoru olmadan dinimizi seçebilmeye demiştir.

    Böylece kendi hür irademizle dinimizi seçip ”Ben Allah’a inanıyorum” der ise bunu ”kalpten” söylemiş olur. Kalpten söylemek çok önemlidir.Bu inandığımızın temsilidir

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir