Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur'an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 8 Cevabı

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 8 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 8 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hadi GÜNDÜR tarafından 129 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İsmail UNURLUER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Ata Yayıncılık Kur’an-ı Kerim Ders Kitabı Sayfa 8 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru1. “Din, tevhit, itaat” kavramlarının anlamlarını araştırarak defterinize yazınız.

 • CevapDin : Din bizi bütün iyi, güzel olan şeylere götürür. Asla kötü şeylere götürmez. Bu iyilik kuralı bizim ilahi kurallarımızdan birisidir. Her zaman doğruya yöneltmek için bize peygamberler göndermişlerdir.

  “Din bizi her zaman iyiye, doğruya ve en güzeline doğru götürür.”

  İman: İnanmak demektir. Mesela biz Allah’ın varlığına inanıyoruz, [iman ediyoruz]. “Allah’a ve Peygamberlerimize iman etmeliyiz.”

  Tevhid : Allah’tan başka ilah yoktur anlamına gelmektedir. “Kelime-i tevhid” denilebilir. Yani ;

  “La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah.”

 •  İtaat:  Allah’ın sözünden çıkmamak, söz dinlemek, bir görevi yerine getirmek vs… anlamına gelir.

2. “İslam dininin ana kaynağı Kur’an-ı Kerim’dir.” ifadesini açıklayan bir kompozisyon yazınız.

 • Cevap:  Yüce Allah, insanlara doğru yolu göstermek, onları iyiye ve güzele yöneltmek amacıyla tarih boyunca birçok peygamber göndermiştir. Bunlardan bazılarına emir, yasak ve öğütlerini içeren kutsal kitaplar indirmiştir. Allah’ın göndermiş olduğu kitapların sonuncusu Kur’an-ı Kerim’dir.Kur’an, sözlükte okumak, toplamak, bir araya getirmek gibi anlamlara gelir. Terim olarak ise Yüce Allah tarafından, vahiy meleği Cebrail aracılığıyla Peygamberimiz Hz. Muhammed’e gönderilen, Fâtiha suresiyle başlayıp Nâs suresiyle sona eren İlahî kitaptır.

  Allah, emir ve yasaklarını Kuran aracılığıyla insanlara iletmiş, günümüze kadar da ilk günkü gibi değişmeden gelmiştir. Kıyamete kadar da O’nu koruyacak olan Allah’tır.

  İslam dininin temelini oluşturan ilk kaynak Kurandır. Kuran, insanlara hemen hemen her konuda bilgi verir ve insanları dünyada ve ahirette mutlu olmaları için yol gösterir. Kitaplar iman, İmanın şartları arasındadır. Bir konuda hüküm verileceği zaman ilk olarak Kuran’a bakılır ve ona göre verilir. Bu bakımdan Kuran İslam’ın temel kaynağı olması bakımından çok önemlidir.

3. Konusu, anne ve babayla ilgili olan dua cümleleri yazarak arkadaşlarınızla paylaşınız.

 • Cevap:
 • Allah’ım annemle babamı cehennem azabından koru
  Allah’ım onları yanlış yola saptırma
  Allah’ım onları bağışla, esirge.
  Onları en güzel cennet bahçelerindeki insanlardan kıl
6
like
10
love
0
haha
0
wow
1
sad
5
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir