Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Kurultaydan Cumhuriyet Dönemi

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Görsellerle Devletimizin Görevleri

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayıncılık / 7. Sınıf Ekoyay Yayınları Anayasa’da Devletin Görevleri

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Anayasa’da Devletin Görevleri

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Ekoyay Yayınları Anayasa’da Devletin Görevleri

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ekoyay  Yayınları 6. Ünite Yaşayan Demokrasi Sayfa 86 Anayasa’da Devletin Görevleri 2. Etkinlik Soruları ve Cevapları

Anayasa’da Devletin Görevleri

Anayasa’mızda geçen devletin görev ve sorumlulukları ile ilgili maddeleri araştırınız. Bu maddelerin numaralarını ve kısaca görev ve sorumluluklarının neler olduğunu aşağıdaki görselin etrafına yazınız.

  • Cevap Madde 5: Devletin temel amaç ve görevleri, Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak; kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.
  • MADDE 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir