Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayıncılık

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Avrupa’da Yaşanan Gelişmeler ve Bilim

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Avrupa’da Yaşanan Gelişmeler ve Bilim

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ekoyay  Yayınları 4. Ünite Zaman İçinde Bilim Sayfa 64 Buluşlar Avrupa’da Yaşanan Gelişmeler ve Bilim 8. Etkinlik Soruları ve Cevapları

Avrupa’da Yaşanan Gelişmeler ve Bilim

Aşağıdaki tabloda yer alan gelişmelerin bilim ve teknoloji alanında ilerlemelere katkısını tabloda uygun yerlere yazınız.

Avrupa’daki gelişmeler       Bilim ve teknoloji alanında ilerlememelere

Coğrafi keşifler

  • Cevap                               Bir çok yeni alet Avrupa’ya taşındı. Bir çok farklı uygarlığa ait alet veya fikir Avrupa’ya getirildi.

Rönesans

  • Cevap                              İnsan düşüncesine değer verilmesiyle özgür ortamlarda bilim adamları daha kolay çalışarak bir çok buluşa ve yeniliğe imza atmışlardır.

Reform

  • Cevap                             Din ile devlet ilişkilerinin ayrılmasından ötürü devletler daha kolay yönetilmeye, din yüzünden yapılan savaşlar son bulmaya ve ülkelerdeki huzur mutluluk ortamı artmaya başlamıştır.

Aydınlanma Çağı

  • Cevap                             İnsan düşüncesine verilen önem artmıştır. Böylece demokrasi gelişmiş ve insanların her türlü görüşlerini söyleme özgürlüğü doğmuştur. Bu da bilimin gelişmesine katkı sunmuştur.

Sanayi inkılabı

  • Cevap                             Makinalaşmayla beraber seri üretime geçilmiş, ve yeni sanayi alanındaki icatlar artmış çalışmalar hızlanmıştır. 
2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
angry
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!