Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayıncılık

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Kasabadan Şehre

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Kasabadan Şehre

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ekoyay  Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 74 Kasabadan Şehre 6. Etkinlik Soruları ve Cevapları

Aşağıdaki metni okuyunuz. Metin ile ilgili sorulan cevaplayınız.

SORULAR VE CEVAPLARI

Sizce kasabalılar büyük bir değişim beklemede haklılar mı? Neden?

  • Cevap Haklılar. Çünkü fabrika demek seri üretim demektir. Ayrıca teknolojinin gelmesi ve makinaların kullanılması demekti. Bu da kasaba halkının işlerinden olabilecekleri anlamına gelmektedir. Ama aynı zamanda fabrika belki de yöre esnafı için kasaba gelişeceğinden daha çok kazanç anlamına da gelebilirdi.

Sizce bu kasabada nasıl bir değişim meydana gelecektir?

  • Cevap Bu kasabada nufüs artabilir. Dışarıdan bir çok kişi gelebilir. Fabrika atıkları yüzünden kasaba doğası zarar görebilir.

1700’lü yıllarda Avrupa’da küçük, sessiz ve sakin bir kasaba vardı, insanlar sahip oldukları toprağı işler, hayvancılık yaparlardı. Ayrıca az da olsa küçük atölyelerde kumaş dokurlardı. Bu kumaşlar kasaba içinde giyim ihtiyacını karşılamak içindi. Kimi zaman artan kumaşlar civardaki köylülere de satılırdı. Ancak ka­sabada son birkaç yıldır hiç olmadığı kadar yoğun bir hareketlilik yaşanmaya başlandı. Bu hareketliliğin temel sebebi kasabanın hemen kenarına kurulması planlanan kumaş fabrikasıydı. Fabrikanın kurulacağı haberleri dilden dile dolaşıyor, fabrika etrafında geleceğe dair çeşitli yorumlar yapılıyordu. Kasabalılara göre artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!