Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayıncılık

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Köy ve Kentte Yaşam

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Köy ve Kentte Yaşam

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ekoyay  Yayınları 2. Ünite Ülkemizde Nüfus Sayfa 24 Köy ve Kentte Yaşam 4. Etkinlik Soruları ve Cevapları

Köy ve Kentte Yaşam

Aşağıdaki kutucuklara, kırda ve kentte yaşayan çocukların bir gününü anlatan yazılar yazınız.

Kırda Yaşam

  • Cevap Sabah uyanınca hemen elimi yüzümü dışarıdaki çeşmede yıkıyorum. Sonra hemen kümese gidip oradan tavukların altından sımsıcak iki yumurta alıp mutfağa geçiyorum. Gelirken de bir kaç çiçek koparıyorum anneme hediye etmek için. Bazen de öğretmenime götürüyorum. Sıcacık ekmek açmış olan annem uzaktan bana el sallar. İneğimizden sağdığı süt ve bu sütten yaptığı peynirle, bahçeden topladığımız domates salatalığımızla kahvaltımızı yaparız. Ardından okula giderim. Dönüşte arkadaşlarla boş bahçelerde oynarız. Ağaçlardan meyve koparırız. Akşam olunca da eve döneriz. Akşam yemeğinden sonra ödevlerimi yapar uyurum.

Kentte Yaşam 

  • Cevap Sabah uyanır uyanmaz hemen elimi yüzümü yıkar, üstümü giyinirim. Ardından evimizin aşağısındaki marketten ekmek almaya giderim. Çok hızlı olmam lazım yoksa okul servisine geç kalabilirim. Bunun için hemen döner dönmez eve kahvaltımı yaparım. Okula gitmek, trafik sıkışık olduğunda neredeyse yarım saati buluyor. Okulda çok oyun oynayacak alanımız yok. Okul çıkışı arkadaşlarla internet kafeye gideriz. Sonra halı sahaya maça giderim. Eve gelirim. Üstümü değişir, ödevlerimi yapar ardından da bilgisayarda oyun oynarım. Uykum gelince de yatarım. 
2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!