Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayıncılık

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Milli Mücadele Tanığının 2020 Hedefi

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Milli Mücadele Tanığının 2020 Hedefi

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ekoyay  Yayınları 1. Ünite İletişim ve İnsan İlişkileri Sayfa 18 Milli Mücadele Tanığının 2020 Hedefi 8. Etkinlik Soruları ve Cevapları

Milli Mücadele Tanığının 2020 Hedefi

Aşağıda Anadolu Ajansının 100. yıl vizyonundan bir alıntı yer almaktadır. Ders kitabınızın 24. sayfasın­daki bilgilerden de yararlanarak geçmişten günümüze Anadolu Ajansının iletişime katkısını anlatan bir kompozisyon yazınız.

Anadolu Ajansının 100. Yıl Vizyonu’ndan.

Türkiye’de 1121 abonemiz her gün yaklaşık 500 ha­berimizi sizlere ulaştırıyor. Biz Anadolu Ajansı olarak kendimize sorduk: Bu büyük ülkenin sözünü tüm dün­yaya duyurabiliyor muyuz? Dünyada gündemi etkileye­biliyor muyuz? “Güçlü Türkiye’nin Güçlü Haber Ajansı” olmalıyız.

ANADOLU AJANSI HALKIN AJANSI OLMALIDIR

Anadolu Ajansı Atatürk zamanında kurulduğunda dünyadaki diğer iletişim ve haber ajansları gibi güçlü tarafsız ve halkın yanında olmak amacıyla kurulmuştu. Geçen yıllar içinde halkın aydınlatılmasında bir çok önemli görevi başarıyla yerine getirmiştir. Halk aydınlatılmış, Dünyada olup biten her şey en kısa zamanda halkla buluşturulmuştur. Bugün Dünyanın sayılı ve önemli haber ajansları arasında sayılan Anadolu Ajansı kimi zaman tarafsız olduğu yönünde eleştiri alsa da yine de ülkemiz ve basın özgürlüğü bakımından büyük öneme sahiptir. 

Bizlere düşen Atatürk’ün ülkenin geleceğini ve ulaşacağı uygarlık dünyasını düşünerek kurduttuğu Anadolu Ajansını tarafsız,ilkeli ve özgür basın denildiğinde örnek gösterilen kurum yapmaktır.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!