Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Ekoyay Yayınları 2075'te Nüfus Piramidi

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Örnek İnsan

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayıncılık / 7. Sınıf Ekoyay Yayınları Türkiye’de Nüfus

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Türkiye’de Nüfus

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Ekoyay Yayınları Türkiye’de Nüfus

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ekoyay  Yayınları 2. Ünite Ülkemizde Nüfus Sayfa 25 Türkiye’de Nüfus 6. Etkinlik Soruları ve Cevapları

Türkiye’de Nüfus

Aşağıdaki maddelerin karşılarına nedenlerini yazınız.

 • Türkiye’de her geçen yıl nüfus artmaktadır.  Çünkü nüfus artış hızımız yüksektir. Yine bunun yanında ailelerin sosyo ekonomik durumları, eğitim durumları da bu artışta rol oynamaktadır.
 • Kır nüfusu kent nüfusuna oranla giderek azalmaktadır. Çünkü işsizlik ve diğer sebeplerden köylerden kentlere büyük göçler yaşanmaktadır. 
 • Aile yapısında çekirdek aile ön plana çıkmaktadır. Çünkü herkes kendi evini kurmaktadır. Baba- anne -çocuklar ile kendi yaşamlarını evlerini ailelerini kurmaktadırlar.
 • Okuma yazma oranı her geçen yıl artış göstermektedir. Hem eğitime yapılan yatırımlar hem de okullaşma oranının artması bunda çok etkilidir. 
 • Erkek çalışan nüfus, kadın çalışan nüfustan daha fazladır. Toplumsal gelenek ve göreneklerden dolayı kadınlar günümüzde çocukları yetiştirmekte, çalıştırılmamaktadır. Bu da erkek nüfusun daha çok çalışmasına neden olmaktadır. 
 • Kırda kent tipi yaşam etkili olmaya başlamıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların rahatı ve hayat standartları da yükselmiştir. Bundan dolayı kırlarda da kentteki yaşamın izleri görülmektedir. 
 • Tarım sektöründe çalışan nüfus her geçen yıl azalmaktadır. Çünkü tarım yapılacak araziler azalmakta, evler apartmanlar çoğalmaktadır. Bu da tarım sektörünün küçülmesini ve tarım sektöründe çalışan kişi sayısının azalmasına neden olmaktadır. 
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorumlar

 1. keske daha kısa yazzsaydınız yer yok yazıcak

 2. aynen ama bence ödev = evvelcevap evvelcevap = ödev
  thankks

 3. aynen ama bence odev – evvelcevap evvelcevap – odev thankks

 4. HARİKAAA BBEEE BÜTÜN CEVAPLARI BURDAN ALIYORUM
  SÜPERRRR!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir