Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayıncılık

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Yararı Ne Zararı Ne

7. Sınıf Ekoyay Yayınları Yararı Ne Zararı Ne

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ekoyay  Yayınları 1. Ünite İletişim ve İnsan İlişkileri Sayfa 14 Yararı Ne Zararı Ne 4. Etkinlik Soruları ve Cevapları

Aşağıda günlük hayatımızda önemli yere sahip kitle iletişim araçları yer almaktadır. Bu araçların yarar ve zararları hakkındaki görüşlerinizi yazınız.

Yararı Ne Zararı Ne

Aşağıda günlük hayatımızda önemli yere sahip kitle iletişim araçları yer almaktadır. Bu araçların yarar ve zararları hakkındaki görüşlerinizi yazınız.

TELEFON YARARI NE ZARARI NE?

  • Cevap Telefon iletişim kurmamızı, en uzakta yaşayan akrabalarımızla bazen görüntülü olarak konuşmamızı sağlar. Yine saat olarak ve müzik dinleme aracı olarak da kullanabilmekteyiz. Zararlarına gelecek olursak telefonla çok vakit geçirmek insanı asosyal hale getirir. Bunun yanında çok telefon sinyaline maruz kalmak kanser yapabilir.

TİYATRO YARARI NE ZARARI NE?

  • Cevap Tiyatro, insanlara bir çok duygu ve düşünceyi göstererek izleterek canlandırarak anlatır. Bunun yanında insanın duygularını geliştirir. Zararı pek olmasa da bazen insanların fazla hayalci olmalarına neden olabilir. 

TELEVİZYON YARARI NE ZARARI NE?

  • Cevap Televizyondan bir çok bilgi ediniriz. Haberleri takip ederiz. Yine keyifli vakit geçirir, belgeseller yarışmalar izleriz. Zararları ise çok vakit geçirirsek kitap okumaya vaktimiz kalmaz. Bunun yanında çok arkadaşımız olmaz. Bazı zararlı programlar olabilir. O yüzden ölçülü izlemek gerekir.

BİLGİSAYAR YARARI NE ZARARI NE?

  • Cevap Bilgisayar günümüzde birçok bilgiye ulaşmamızı sağlar. Bilgisayar sayesinde ödevlerimizi yapar, film izler, yeni bilgiler ediniriz. Ama bilgisayarda bunlar dışında oyun oynamak için çok vakit kaybedersek, sadece zararlı içerikli sitelerde gezersek ileride kendimize büyük zararlar vermiş oluruz.
2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!