Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 58 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı

7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı 

Hz. Muhammed (s.a.v.) bizlere hangi konularda uyarılarda bulunmuştur? Arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap: Hazreti Muhammed (s.a.v.) son peygamberdir. İslam peygamberi olarak Allah’tan vahiy almış ve Kuranı Kerim olarak insanlara ulaştırmıştır. Kuranı Kerim, vahiytir. Allah’ın kelamıdır. Hazreti Muhammed, Allah’ın kulu ve elçisidir. Allah, Peygamber (a.s.)’ı görevlendirmiştir. Bunu da Kuranı Kerim’de belirtmiştir.Peygamberler seçilmiş özel kişilerdir. Görevleri müjdelemek, uyarmak ve bildirmektir. Peygamber (a.s.), insanları uyarmıştır. Ahiret gününün olduğuna, hesap verileceğine, öldükten sonra dirileceğine dair açıklamalarla uyarılarda bulunmuştur. Cennet ve cehennemden haber vererek insanların salih ameller işlemesi konusunda uyarılarda bulunmuştur. Faiz, zina, kadına iyi davranma, adaletli olma, zulme karşı durma ve yetime sahip çıkma konularında da özellikle uyarılarda bulunmuştur.

Şefkat, rahmet ve merhamet kelimeleri sizlere neler çağrıştırmaktadır?

  • Cevap: İnsanlar sosyal hayatlarına devam ederken kültürel olarak bazı değerleri de taşırlar. Burada dini ve manevi duygu ve düşünceler de devreye girer. Dini değerler, hayatın yaşanmasında büyük ölçüde belirleyicidir. Toplumda en çok ihtiyaç duyulan ve çok karşılığı olan değerler de dini değerlerdir. Şefkat, rahmet ve merhamet de dini değerler arasındadır.Şefkat, acıma hissi demektir. Şefkatli olmak toplumda kadınlara mahsus olarak görülse de her insan içindir. Rahmet, iyimser olma ve hayırlı olma demektir. Merhamet de acımak demektir. Şefkat, rahmet ve merhamet kadınlık hislerinden annelik hissinin oluşmasında etkilidir. Bu nedenle bu kelimeler daha çok annelik hisleriyle birlikte anılmaktadır. Erkeklerde de görülen bu duygu ve düşünceler kadınlarda daha yoğundur.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir