Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı

7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

7. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı 

Cem töreni ve on iki hizmet hakkında sizin düşünce ve gözlemleriniz nelerdir? Bu konudaki izlenimlerinizi ve fikirlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Cem töreni alevilerin ibadet etmelerine verilen addır. Bu törende görevli olan insanlar bulunur. Törenler genelde cemevlerinde yapılır. Her tarikatın veya mezhebin kendine has bir ibadet etme şekli bulunur. Alevilerin ibadet şekilleri de cem yapmaktır. Bu şekilde Allah’ın rızasını kazanmaya çalışırlar. Törende cemi yöneten veya herhanhi bir sıkıntı olduğu zaman onlarla ilgilenen birçok insan bulunur. Bu 12 hizmet kapsamına girer.

Semah dönmek ne demektir? Bu konuda neler biliyorsunuz?

  • Cevap: Semah dönmek, Aleviler’in ibadeti olan Cem’in ayrılmaz bir parçasıdır ve özellikle Sivas ve tokat yöresinde müzik eşliğinde oynanan, tören niteliği taşıyan oyunlara verilen addır.

“Hak’tan rahmet alır, halka veririz.” ifadesi ne anlama gelir? Arkadaşlarınızla yorumlayınız.

  • Cevap: Bu ifade, “her nimetin hak yani Allah tarafından verildiğini, bu yüzden hakkın vermiş olduğu nimetleri başkalarıyla paylaşırız” anlamına gelir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir