Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Kök-e Yayıncılık

7. Sınıf İngilizce Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 20

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 20 Cevapları Kök-e Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf İngilizce Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 20

1. Who is your favourite author? VVhat are his/her famous works?

2. Read the text quickly. VVhat is Mark Twain’s most popular work?

3. Read the text and mark the sentences as True (T) or False (F).

1. MarkTvvain is famous ali över the vvorld…….

2. He is famous for only his short stories…….

3. Tom’s brother Sid alvvays telis lies…….

4. Tom has a lot of friends…….

5. Becky has long, blonde hair and green eyes……

Prepare a poster about a famous novel/short story and its writer.Work with a partner and use visuals.Present your poster to the class.

  • Cevap:

Metnin Türkçesi:

Bir 19. Yüzyıl Şaheseri

Mark Twain dünyaca ünlü bir 19. Yüzyıl Amerikan yazarı. The Prince and the Pauper (Prens ve Dilenci), Life of Missisippi (Missisippi’de Hayat) ve A Connecticut Yankee in King Arthur’s Court (Kral Arthur’un sarayında Conecticutlı bir yankee) kitapları en meşhur eserleri arasında. Ayrıca 1 milyono banknot ve Karda Kayıp meşhur kısa hikayelerinden. Ama en meşhur eserinin adı Tom Sawyer’ın maceraları.

Tom Sawyer’ın maceraları hem çocuklar için hem de yetişkinler için bir roman. Tom adında bir gencin maceralarını anlatıyor. Missisippi Nehri kenarında küçük bir kasaba olan Missouri’de yaşıyor. Halası, Polly ve erkek kardeşi Sid ile beraber yaşıyor. Tom genellikle yaramaz biri ama aynı zamanda zeki, cömert ve iyi kalpli. Sid çalışkan ve dürüst bir çocuk ama bazen biraz bencil. Tom, Sid’den daha cana yakın. Tom’un en yakın arkadaşı Huckleberry Finn. Çok rahat ve uyumlu birisi. Becky Thatcher de Tom’un en yakın arkadaşlarından biri. O uzun sarı saçları ve mavi gözleriyle güzel biri.

Bu şaheseri okuyun ve Tom ile arkadaşlarının maceralarını öğrenin.

7. Sınıf Kök-e Yayıncılık İngilizce Ders Kitabı Sayfa 20 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
192
251
63
128
1746
2
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!