Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Bir tencere tarhana çorbası yapmak için 3 çorba kaşığı tarhana, 6 bardak su gerekmektedir. 1 çorba kaşığı tarhana kullanılarak yapılacak çorbaya kaç bardak su kullanılmalıdır?

2. Ayla Hanım, pilav yapmak için 6 bardak pirince 9 bardak su ekledi. Ayla Hanım, 1 bardak pirinç kullanarak yapacağı pilav için kaç bardak su kullanmalıdır?

3. Bir aşçı, omlet yapmak için 250 g peynire 5 tane yumurta kırdı. Buna göre bir yumurta için kaç gram peynir gereklidir?

4. Annem 72 kg domatesten 9 kg salça elde etti. 1 kg salça elde etmek için kaç kilogram domates gereklidir?

5. Bir otomobil sürücüsü 100 km’lik yol için 6 L benzin harcamıştır. Bu otomobil sürücüsünün her kilometrede aynı oranda benzin harcadığını düşünelim. Buna göre 1 km için kaç litre benzin harcamıştır?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!