Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 166  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. 1200 g peynirin %35’i kaç gramdır?
2. Bir bahçedeki elma ve armut ağaçlarının toplam sayısı 80’dir. Bu ağaçların %30’u armut ağacıdır. Elma ağaçlarının sayısı kaçtır?
3. %24’ü 288 kg olan kömürün tamamı kaç kilogramdır?
4. Bir çiftlikteki tavukların %21’i 63 tavuktur. Bu çiftlikte kaç tavuk vardır?
5. Ege’nin kumbarasındaki paranın %24’ü 72 TL’dir. Ege’nin kumbarasındaki paranın tamamı kaç Türk lirasıdır?
6. Bir iş yerindeki 260 işçinin %40’ı kadındır. Kadın işçilerin sayısını önce tahmin ediniz, sonra işlem yaparak bulunuz. Bulduğunuz sonuç ile tahmininizi karşılaştırınız.
7. Can, bisiklet almak için para biriktirdi. Can, bisikleti alabilmek için parasının %180’i kadar daha para biriktirmesi gerektiğini öğrendi. Biriktirdiği para 160 TL olan Can’ın almak istediği bisikletin fiyatı kaç Türk lirasıdır?
8. İçinde 200 L benzin bulunan varilin kapağı açılınca benzinin %0,2’si buharlaştı. Varilde kalan benzin kaç litredir?
9. Bir otomobil, 240 km yolun 60 km’sini gitmiştir. Otomobilin gittiği yol, tüm yolun yüzde kaçıdır?
10. Bir manav 400 kg domatesin 140 kg’ını sattı. Manavın sattığı domatesler, tüm domateslerin yüzde kaçıdır?
11. Bir okulda 620 öğrenci vardı. Yeni eğitim öğretim yılında öğrenci sayısı %5 artmıştır. Bu okulda yeni eğitim öğretim yılında kaç öğrenci eğitim öğretim görmektedir?
12. Satış fiyatı 380 TL olan bir kadın elbisesi sezon sonunda %12 indirimle satıldı. Elbisenin satış fiyatı kaç Türk lirasıdır?
13. Bir otomobilin deposu 48 L benzin almaktadır. Bu otomobil için alınan benzin, deponun %75’ini doldurdu. Otomobil belli bir süre yol alınca benzinin %25’ini tüketti. Otomobilin deposunda kaç litre benzin kalmıştır?
14. Murat Bey, bir takım elbise alıp elbisenin fiyatının %25’ini peşin, geri kalanını da 4 eşit taksitte ödedi. Murat Bey’in peşin olarak ödediği para 170 TL olduğuna göre;
a. Takım elbisenin fiyatı kaç Türk lirasıdır?
b. Bir taksitte ödenen para kaç Türk lirasıdır?
15. Berrin Hanım, aşağıdaki tabloda verilen meyve sularını karıştırarak meyve suyu kokteyli yaptı. Meyve suyu kokteylinin %40’ını bir sürahiye koyarak 2 çocuğuna ikram etti.

Buna göre;
a. Çocukların içtiği meyve suyu kokteyli kaç mililitredir?
b. Kokteyl yapılırken kullanılan ananas suyu miktarı elma suyu miktarının yüzde kaçıdır?
c. Kokteyl yapılırken kullanılan limon suyu miktarı, vişne suyu miktarının yüzde kaçıdır?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
7
unlike
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!