Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 200  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

3. Yandaki KLMN dikdörtgeninde m( RMN) = 36° olduğuna göre MRL nın ölçüsünü bulunuz.
4. Yandaki ABCD dörtgeni ikizkenar yamuktur. [AB] // [DC], İADI = IECI ve m(D) = 105° olduğuna göre ECB nın ölçüsünü bulunuz.

5. Yandaki ABCD dörtgeni bir karedir. [EF], AD ve BC kenarlarının orta noktalarının birleştirilmesiyle oluştuğuna göre AGF nın ölçüsü kaç derecedir?
6. Yandaki ABCD yamuğunda [AB] // [CD], m(D) = 95° ve m(B) = 33° olduğuna göre A ve C açılarının ölçülerini bulunuz.

7. Yandaki DEFG paralelkenarında m( EGF) = 42° ve m( GEF) = 68° olduğuna göre bu paralelkenarın iç açılarının ölçülerini hesaplayınız.

8. Yandaki DEFG yamuğunda [DE] // [GF], IDGI = IGFI, m( DGF) = 112° ve m( DFE) = 126° olduğuna göre bu yamuğun D, E ve F açılarının ölçülerini bulunuz.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
love
0
happy
0
clap
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!