Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 206 Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 206  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 206 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Aşağıdaki eşkenar dörtgenlerin alanlarını hesaplayınız.

2. Aşağıdaki yamukların alanlarını hesaplayınız.

3. Süsleme yapmak amacıyla el işi kâğıdından birbirine eş, eşkenar dörtgen biçiminde 8 parça kesiliyor. Bir parçanın köşegen uzunlukları 4 cm ve 2 cm’dir. Eş parçaların tamamı kullanılarak bir süsleme yapılıyor. Süslemede kullanılan el işi kâğıtlarının toplam alanı kaç santimetrekaredir?
4. Eşkenar dörtgen biçimindeki bir pastanın üst yüzünün alanı 160 cm2dir. Pastanın üst yüzünün köşegenlerinden birinin uzunluğu 20 cm olduğuna göre diğer köşegenin uzunluğu kaç santimetredir?
5. Bir bahçede yamuk şeklindeki bölgeye güller dikiliyor. Gül dikilen bölgenin alanı 35 m2, taban uzunlukları 8 m ve 6 m olduğuna göre tabanlara ait yüksekliğin uzunluğu kaç metredir?
6. Yandaki eşkenar dörtgende boyalı bölgelerin toplam alanı 180 cm2dir. İAHİ = 12 cm olduğuna göre bu eşkenar dörtgenin BD köşegeninin uzunluğu kaç santimetredir?

7. Yandaki şekilde DEFC dörtgeni kare, DAE ve CFB üçgenleri ikizkenar dik üçgenlerdir. İDCİ = 14 cm olduğuna göre ABCD yamuğunun alanı kaç santimetrekaredir?

8. Yandaki ABCD yamuğunda h = 15 cm, İHBİ = 24 cm ve İDCİ = 12 cm’dir. AHD nin alanı 60 cm2 olduğuna göre yamuğun alanı kaç santimetrekaredir?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 206 Cevabı7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 206 Cevabı

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
2
unlike
1
love
1
sad
0
happy
0
clap
0
confused
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!