Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 213 Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 213  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 213 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Bir üretici, paralelkenar biçimindeki bahçesinde yanda görüldüğü gibi gül, karanfil ve lale yetiştirmektedir. Gül yetiştirilen karesel bölge biçimindeki alan 81 m2 ve bahçenin uzun kenarı 15 m olduğuna göre lale ekili bölgenin alanı kaç metrekaredir?

2. Damla, el işi kâğıtlarından bir karesel bölge ile birbirine eş ikizkenar üçgenler keserek yandaki süslemeyi yaptı. Karesel bölgenin bir kenarı 24 cm ve üçgenlerin yükseklik uzunluğu 16 cm olduğuna göre süsleme için kaç santimet- rekare el işi kâğıdı kullanılmıştır?
3. Dikdörtgen biçimindeki halının içine, bu dikdörtgenin kenarlarının orta noktaları birleştirilerek bir motif oluşturuluyor. Halının alanı ile oluşturulan motifin alanları farkı kaç metrekaredir?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 213 Cevabı7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 213 Cevabı

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!