Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242 Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

5. Aşağıdaki tabloda bir şirketin 2014-2018 yıllarındaki dış alım (ithalat) ve dış satım (ihracat) tutarlarının yaklaşık değerleri verilmiştir. Tablodan yararlanarak ikili çizgi grafiği oluşturunuz. Bu grafiği yorumlamaya yönelik sorular hazırlayınız. Hazırladığınız soruları sınıftaki arkadaşlarınıza sorunuz.

6. Aşağıdaki grafikte İç Anadolu Bölgesi’ndeki bir ilimizin 5 günlük ortalama en yüksek ve en düşük hava sıcaklıkları verilmiştir. Buna göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

a. En yüksek sıcaklık değeri hangi gün ve kaç derece Celcius’tur?
b. En düşük sıcaklık değeri hangi gün ve kaç derece Celcius’tur?
c. En düşük sıcaklık değerinde en fazla düşüş hangi günler arasında olmuştur? ç. 5. günde en yüksek ve en düşük sıcaklık değerleri kaçar santigrat derecedir?
d. Sıcaklık değerlerine göre ölçme hangi mevsimde yapılmıştır?

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 242 Cevabı

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
clap
0
happy
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!