Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 249 Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 249  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 249 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

4. Bir pide lokantasında bir haftada satılan kıymalı ve peynirli pide sayıları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

a. İkili çizgi grafiği oluşturunuz.
b. Kıymalı pide satışlarının aritmetik ortalamasını, tepe değerini ve ortancasını bulunuz. Kıymalı pide satışlarının ortalaması için hangi ortalama çeşidine bakmanın daha uygun olacağını belirleyiniz.
c. Peynirli pide satışlarının aritmetik ortalamasını, tepe değerini ve ortancasını bulunuz. Peynirli pide satışlarının ortalaması için hangi ortalama çeşidine bakmanın daha uygun olacağını belirleyiniz.
5. Bir çiftçinin iki tarlasının her birinde 8 işçi çapa yapmaktadır. Bu işçi gruplarının bir günde çapala- dığı alanlar aşağıdaki çizgi grafiğinde gösterilmiştir.

Grafiğe göre;
a. Her iki tarlada çalışan işçileri ve çapaladıkları alanları gösteren bir tablo düzenleyiniz.
b. Birinci tarlada çalışan işçilerin çapaladığı alanların aritmetik ortalamasını, tepe değerini ve ortancasını bulunuz. Bu alanların ortalaması için hangi ortalama çeşidine bakmanın daha uygun olacağını belirleyiniz.
c. İkinci tarlada çalışan işçilerin çapaladığı alanların aritmetik ortalamasını, tepe değerini ve ortancasını bulunuz. Bu alanların ortalaması için hangi ortalama çeşidine bakmanın daha uygun olacağını belirleyiniz.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 249 Cevabı

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!