Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 258  Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehmet Ali EREN KUŞ, Didem EREN SAVAŞKAN tarafından 279 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Erdoğan ÜLKER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Aşağıdaki tabloda bir ailenin 1 haftalık elektrik tüketim miktarları verilmiştir. Tablodaki verileri hangi grafik türü ile göstermemizin uygun olacağını belirleyiniz. Buna göre grafiği çiziniz ve yorumlayınız.

2. Nurşen Hanım, mezun olduğu ortaokulun kütüphanesine 360 roman, 540 öykü, 72 ansiklopedi, 92 şiir ve 376 tane diğer alanlarla ilgili kitap bağışladı. Bu verileri bir sıklık tablosunda gösteriniz. Tablodaki verileri uygun olan grafikle gösteriniz.
3. Nüfusu 5 000 000 civarında olan bir ilde trafik kazalarının nedenleri araştırılıyor. Araştırma sonucunda trafik kazalarının nedenleri ile ilgili aşağıdaki tablo oluşturuluyor. Tablodaki verileri uygun grafikle gösteriniz. Aynı verileri başka hangi grafikle gösterebileceğinizi belirleyiniz. Buna göre bir grafik çiziniz. Grafiği inceleyerek en çok kaza nedeninin trafik kurallarına uyma ile olan ilişkisini açıklayınız.

4. A ve B un fabrikalarının 6 aylık un üretimleri aşağıdaki çizgi grafiğinde verilmiştir. Grafikten yararlanarak sıklık tablosunu oluşturunuz. Bu tablodaki verileri hangi grafikle göstermenin uygun olacağını belirleyiniz. Buna göre grafiği çiziniz.

7. Sınıf Koza Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!