Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 13

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 13 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 13

Üzerinde – 7, – 4, – 1, 2, 5, 6 olan tam sayıların yazıldığı bir oyun küpü hazırlanmıştır. 2 veya daha fazla oyuncu ile oynanabilen bu oyunda;
Her oyuncu oyun küpünü sırayla havaya atar ve üst yüzüne gelen sayıyı yazar.
Oyun küpünün üst yüzüne gelen sayı tek ise oyuncu bu sayıyı – 2 ile çarpar.
Oyun küpünün üst yüzüne gelen sayı çift ise oyuncu bu sayıyı – 3 ile çarpar.
Her oyuncu oyun küpünü üçer kez havaya atar.
Oyun sonunda, her oyuncu elde ettiği tam sayıları toplar. Her oyun grubundaki oyuncuların bulduğu sonuçlar küçükten büyüğe sıralanır. Bu sıralamaya göre en büyük tam sayıya eşit olan oyuncu oyunu kazanır.
Aşağıda bu oyunu oynayan oyun grupları ve oyuncuların oyun küplerini havaya attıklarında oyun küpünün üst yüzüne gelen sayılar verilmiştir. Buna göre her oyun grubunda hangi oyuncuların oyunu kazandığını bulunuz.
Oyun gruplarında, oyunu kazanan oyuncuların aldıkları puanlara göre sıralamasını yapınız. Oyuncuların isimlerini görselde uygun yerlere yazınız.

  • Cevap:

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 13 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!