Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 14

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 14 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 14

Aşağıdaki şekilde 3*3’lük oyun platformu hazırlanmıştır. Oyun platformunda – 4’den + 4’e kadar tam sayılar birer kez kullanılarak her bir kareye bir tam sayı gelecek şekilde yerleştirilmiştir. Hazırlanan bu platformda her oyuncu kendine bir renk seçerek, verilen renkli oklar doğrultusunda karelerin üzerinden geçip çıkış okuna gelmektedir.
Her oyuncunun seçtiği renk ve doğrultuda geçtiği karelerde yazan tam sayıların toplamı birbirine eşittir. Buna göre aşağıda verilen soruları cevaplayınız.
Mavi renkli girişten başlayan bir oyuncunun geçtiği son kare üzerinde bulunan tam sayının toplama işlemine göre tersini bulunuz.
Mor girişten başlayan bir oyuncunun geçtiği ilk kare üzerinde bulunan tam sayı ile yeşil girişten başlayan bir oyuncunun geçtiği son kare üzerinde bulunan tam sayının çarpımını bulunuz.
Yeşil girişten başlayan bir oyuncunun geçtiği son kare üzerinde bulunan tam sayı ile mavi girişten başlayan bir oyuncunun geçtiği son kare üzerinde bulunan tam sayı arasındaki farkı bulunuz.

  • Cevap:

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 14 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!