Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 17

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 17 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 17

Dalış sporunun tarihsel süreci çok eski zamanlara dayanır. Yüzyıllardır insanlar nefes tutarak dalmayı dünyanın çeşitli yerlerinde uygulamışlardır. En az 5000 sene önce insan ilk defa okyanus dipleri ile tanışmış, aklı ve keşfetme arzusu ile bugünkü duruma gelmiştir.
Suyun altını keşfetmek belki de her insanın düşlerini süslemiştir. Keşfetme hayalleri su altında uzun süre kalabilme isteğini arttırmıştır.
Bachgrach (1982) dalış tarihinde şu metotlar tanımlanmıştır:
Nefes tutarak-Serbest dalış, skin dalış, çan dalışı, satıhtan destekli veya kasklı dalış, scuba dalışı ve saturasyon dalışıdır. Günümüzde bu yöntemlerin hepsi uygulanmaktadır.
Scuba dalışı yapan bir dalgıç ortalama her 4 sn. de 1 m denizin dibine dalmaktadır. Aynı dalgıç ortalama her 6 sn. de 1 m denizin yüzeyine doğru çıkmaktadır. Deniz yüzeyi başlangıç noktası olarak kabul edilirse;
Deniz yüzeyinden başlayıp 2 dk. deniz dibine doğru dalan dalgıcın bulunduğu derinliği ifade eden tam sayı kaçtır?
Dalgıç deniz yüzeyinin 12 m altındayken deniz yüzeyine ulaşması için geçen süreyi hesaplayınız.
Deniz yüzeyinin 3 m altında bulunan dalgıcın denizin dibine doğru 1 dk. daha daldıktan sonra bulunduğu derinliği ifade eden tam sayı kaçtır?
Dalgıç deniz yüzeyinin 8 m altındayken, 5 m daha derine dalıp tekrar deniz yüzeyine ulaşması için geçen süreyi hesaplayınız.

  • Cevap:

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 17 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!