Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 16

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 16 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 16

Bir kuruyemişçi kilogram fiyatı farklı olan dört çeşit antep fıstığını farklı kilogramlarda aynı ambalajı kullanarak paketlemiştir. Tezgaha yerleştirdiği antep fıstığı paketlerinin her birini 60 TL’ye satmaktadır.
Yukarıdaki bilgileri kullanarak verilen soruları doğru bir şekilde cevaplayınız. ^ En pahalı antep fıstığının 1 kg kaç liradır?
En ucuz antep fıstığının yarım kilogramının — kaç liradır?
kg’lık paketteki antep fıstığının kilogramının — kg’ı ile — kg’ı toplam kaç liradır?
kg’lık paketteki antep fıstığının 2 kg’ı kaç liradır?

  • Cevap:

 

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 2. Ünite Sayfa 16 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
angry
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!