Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 3. Ünite Sayfa 5

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 3. Ünite Sayfa 5 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 3. Ünite Sayfa 5

Görsellerde verilen yeşil ve mavi kalemliklerin üzerine içlerinde bulunan kalemlerin sayılarını belirten cebirsel ifadeler yazılmıştır.
Aşağıda verilen soruları birbirinden bağımsız şekilde cevaplayınız.
Her kalemliğe rengindeki hece sayısı kadar x kalem, harf sayısı kadar da 1 kalem koyulur. Bu durumda her iki kalem kutusundaki toplam kalem sayısını ifade eden cebirsel ifadeyi yazınız.
Her kalemliğe rengindeki sesli harf sayısı kadar x kalem, sessiz harf sayısı kadar da 1 kalem koyulur. Bu durumda her iki kalemlikteki toplam kalem sayısını ifade eden cebirsel ifadeyi yazınız.
Her kalemliğe ‘KIRMIZI’ kelimesindeki hece sayısı kadar x kalem, ‘BEYAZ’ kelimesindeki sesli harf sayısı kadar da 1 kalem eklenir. Bu durumda her iki kalemlikteki toplam kalem sayısını ifade eden cebirsel ifadeyi yazınız.

  • Cevap:

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 3. Ünite Sayfa 5 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!