Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 11

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 11 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 11

a ve b sayıları doğru orantılıdır. a = 8 iken b = 20 dir. a = 10 için b kaçtır?
Dar açılarının birbirine oranı -7- olan bir dik üçgende küçük açı kaç derecedir?
Yeşil çuvalda 48 kg nohut, kırmızı çuvalda ise 16 kg nohut bulunmaktadır. Yeşil çuvalda bulunan nohutun kütlesi ile kırmızı çuvalda bulunan nohutun kütlesi doğru orantılıdır.Buna göre orantı sabitini bulunuz.
Ceren, evi ile okulunun arasını 6400 m olarak ölçmüştür. Yaptığı makette, evi ile okulunun arasını kaç santimetre olarak belirlerse maketin ölçeği 2q ^qq olur?
Levent, haftasonu babasıyla bowling oynamaya gitmiştir. İlk üç atışın skor tablosu yanda verilmiştir. Babası ve Levent’nin aldığı puanlar arasındaki orantı sabitini bulunuz.
Tuz ve su kullanılarak, sırasıyla 2 ve 9 ile doğru orantılı olacak şekilde tuzlu su karışımı elde edilmek istenmektedir. 55 bardak tuzlu su karışımında kaç bardak su kullanılır? (Tuzun suda çözünmesinde hacim değişimi dikkate alınmayacaktır.)
Bir çalar saatin içinde birbirine bağlı iki dişli çarktan birinde 24, diğerinde 96 diş bulunmaktadır. Çarklardan büyük olanı 18 tur attığında, küçük olan çark kaç tur atar?
Çiğdem ile Meryem’in paraları sırasıyla 3 ve 8 ile ters orantılıdır. Çiğdem’in parasının 3 katı, Meryem’in parasınm 2 katından 90 lira fazla olduğuna göre, Çiğdem’in kaç lirası vardır?

  • Cevap:

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 11 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
happy
1
unlike
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!