Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 15

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 15 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 15

Aşağıda verilen ifadeler doğru ise yeşil, yanlış ise kırınızı kutuya ^ işareti koyunuz.
Bir kasada bulunan portakalların sayısının %20 fazlası, aynı zamanda kasadaki portakalların sayısının %120’sine eşittir.
Bir çiftlikteki kuzuların sayısının %30 eksiği, aynı zamanda kuzuların sayısının %70’ine eşittir.
Ali, aklından bir sayı tutar. Tuttuğu sayıyı hesap makinesinde 0,93 sayısı ile çarpar. Hesap makinesinin ekranında yazan sayı, aklından tuttuğu sayının %7 fazlasına eşittir.
Nil ve Nehir okula belediye otobüsüyle gitmektedir. Nil, otobüs kartını önce kendisi sonra arkadaşı Nehir’in binişi için kullanmıştır. Kart okuyucunun aldığı ücret, ikinci kullanım için ilk biniş ücretinin 1,12 ile çapımına eşittir. Nehir’in ödediği ikinci biniş ücreti, ilk biniş ücretinin %112 fazlasına eşittir.
Kübra, kodlama dersinde klavyeden girilen her sayıyı 0,84 sayısı ile çarpan bir program geliştirmiştir. Program, girilen sayıyı %16 azaltarak sonuca ulaşmaktadır.
Bir giyim mağazasındaki tüm elbiseler sezon başlangıcında %30 kârla satılmaktadır. Mağazada sezon sonunda hedeflenen satış elde edilememiştir. Mağaza etiket fiyatı üzerinden elbiselere %10 indirim uygulamıştır. Buna göre, mağaza indirim uygulanan elbiselerin satışından %17 zarar etmiştir.
Erhan, oran – orantı konusuyla ilgili EBA Ders’ten anlatım videosu indirip, konuyu tekrar etmek istemektedir. Bilgisayarının indirme hızı sabit ve değişkenlik göstermemektedir. Erhan videonun %24’ünü, 1 dk. 12 sn. de indirmektedir. Buna göre, videonun %75’ini 3 dk. 45 sn. de indirir.
Bir mağazanın camına yanda verilen afiş asılmıştır. Buna göre, bu mağazadan alınan bir ürüne uygulanan indirim oranı %70’tir.
Sinan Bey, evinin bahçesine tabanı kare şeklinde bir havuz yaptırmak istemektedir. Havuzun tabanının bir kenar uzunluğunu %20 oranında arttırdığı zaman, havuzun taban alanı %20 artar.

  • Cevap:

7. Sınıf Matematik Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 4. Ünite Sayfa 15 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!