Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ayşe MACİT, Dilek MENKÜC, Dilek TÜRK SOYDAS, Nezihi Mustafa PESEN, Sümeyye KIRMAN tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise İzzettin Yılmaz BAŞKAR, Veysel KUBAT tarafından yapılmış.

7. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruHz. İsmail’in (a.s.) hayatından çıkarılması gereken ilkeleri listeleyiniz.

 • Cevap:  Hz. İbrahim (a.s.)’ın, imtihanı gereği, Hz. İsmail (a.s)’ı kurban etmesi dinler tarihinin en önemli olaylarından biridir. Allah ile kulları arasındaki imtihan çizgisinin tam olarak yansıması olan bu olayda baba ve oğla büyük görevler düşünmektedir.Hz. İsmail (a.s.)’ın bu olaydaki konumu gereği hayatından çıkarılması gereken bazı ilkeler vardır. Bunlar İslam dininin de temellerini oluşturur. İslam dininde de teslimiyet ön plana çıkmaktır.

  Hazreti İsmail (a.s.)’ın hayatından çıkarılması gereken ilkeler şu şekildedir:

  *Allah’a teslimiyettir.

  *Babaya saygı ve bağlılıktır.

  *Şeytanı yenmesidir.

  *İmtihanın farkında olmasıdır.

  *Emre itaat etmesidir.

  *Olayların iç yüzünü görebilmesidir.

Günlük hayatta Allah (c.c.) için neler yaparsınız?

 • CevapGünlük hayatta Allah için birçok şey yaparım. Bunların başında namaz kılmak gelir. Her gün Allah için beş vakit namaz kılarım. Bunun yanında insanlara yardımcı olurum, dilencilere para yardımı yaparım, sadaka veririm, Allah’ı zikreder, Kuran’an okurum.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
5
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir