Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed'in Hayatı Sayfa 81 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed'in Hayatı Sayfa 85 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı Meb Yayınları / 7. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 83 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 83 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

7. Sınıf Meb Yayınları Ortaokul Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 83 Cevabı

SORULAR

Ailenizin komşularınızla ilişkilerini gözlemleyiniz. Ailelerin neleri paylaştıklarını, birbirlerine nasıl destek olduklarını inceleyiniz. Komşuluk ilişkilerinde paylaşma ve yardımlaşmanın nasıl olması gerektiği ile ilgili düşüncelerinizi aşağıya yazınız. 

  • Cevap: Komşuluk ilişkileri kuvvetli bağlarla kurulmalıdır. İyi günde, kötü günde, hastalıkta, sağlıkta yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma duygu ve düşünceleri terk edilmemelidir.İnsanların akrabalık ilişkileri de komşuluk ilişkileri kadar önemlidir. Akrabalık, yakınlık demektir. Evlilik yoluyla genişletilir. İnsanların akrabalarına olan yakınlığı iyiliği, güzelliği, doğruluğu, yardımlaşmayı sağlamalarıyla kuvvetlenir.

    Bu nedenle her şeyde olduğu gibi toplumsal değerlerin korunmasında ve yayılmasında da en yakınımızda olan kişilerden başlayarak hareket etmeliyiz. Böylece iyilik etkisini daha kolay yayabiliriz. Sosyal açıdan komşuluk ve akrabalık bir zincirinin halkaları gibi birbirine bağlıdır. Bu nedenle bu zincirin kopmadan korunması gerekir.

Komşuluk ilişkilerinin hiç yaşanmadığı bir mahallede yaşamak zorunda kalsaydınız arkadaşlık ilişkilerinizde ve aile ortamınızda ne tür sıkıntılar yaşardınız? Arkadaşlarınızla tartışınız. 

  • Cevap: Asosyal bir hayata yol almış olurduk çünkü hayat insanlarla güzeldir. Böyle bir şey olsaydı ailemizle ve arkadaşlarımızla aramızda tartışmalar olurdu.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir