Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Feramuz YILMAZ, H. İsmail DOĞAN, Sümeyye ÖZKAN tarafından 144 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ferhat SAYGINER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

7. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 13 Cevabı

Soru:

Aşağıda Arif Nihat Asya’nın şiirinden bir bölüm yer almaktadır. Şiiri okuduktan sonra Peygamber Efendimiz ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıda verilen boşluğa yazınız.
Günler, ne günlerdi, ya Muhammed; Çağlar ne çağlardı:
Daha dünyaya gelmeden Müminlerin vardı..
Ve bir gün ki gaflet Çöller kadardı,
Halime’nin kucağında Abdullah’ın yetimi,
Amine’nin emaneti ağlardı!

  • Cevap: Kur’an’da “Habibullah” olarak tavsif edilen Hz Peygamber yaşadığı asırda da sonraki asırlarda da Müslümanların sevgilisi olmuş, tarih boyunca O’na dair sevgi, medih, istişfa, istimdat, sîret-sûret.. gibi konular etrafında bir edebiyat anlayışı şekillenmiştir. Bu edebiyat anlayışının tezahürü olarak Türk edebiyatında peygamberler, Hz. Peygamber ve dört halifenin övgüsünün, sevgisinin anlatıldığı edebi türler oluşmuştur. Hz. Peygamber’e dair yazılan şiirler günümüzde de devam ettirilmektedir. Bu durum “kültürde devamlılık” ve “kültürde süreklilik”in bir ifadesi olarak değerlendirmek mümkündür.
18
like
4
love
5
haha
1
wow
2
sad
4
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir