Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 37 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Feramuz YILMAZ, H. İsmail DOĞAN, Sümeyye ÖZKAN tarafından 144 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ferhat SAYGINER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

7. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 29 Cevabı

Soru:

Habeşistan’a hicretin başladığı ilk günlerde Hz. Ebu Bekir de hicret etmek isteyenlerden biriydi. Allah Resulünden izin aldı ve yola koyuldu. Mekke’ye bir iki günlük mesafede iken İbn Dügunne ile karşılaştı. Bu kişi Hz. Ebu Bekir’e nereye gittiğini sordu. Hz. Ebu Bekir de: “Halkım, hayatımı çekilmez hale getirdi, huzur içinde Rabbime ibadet edebileceğim bir yere gitmek istiyorum.” dedi. İbn Dügunne, Mekke’nin Ebu Bekir gibi bir şahsiyetten uzak kalmasını istemeyerek ona şöyle dedi: “Olur mu Ebu Bekir? Senin gibi bir adam kovulur mu? Sen toplumumuz için bir hazinesin. Yoksulu, fakiri doyurursun, herkese merhamet gösterirsin, kimsesiz ve çaresiz insanlara yardım edersin, konukseversin, hayırlı işlerde insanlara hep yardım edersin. Haydi, memleketine dön. Ben seni korumam altına alıyorum. Sen kendi şehrinde Rabbine ibadet etmeye devam et.” Teklifi kabul eden Hz. Ebu Bekir ile şehre giren İbn Dügunne halka şöyle seslendi: “Ben Ebu Bekir’i korumam altına aldım. Bundan sonra kimse ona kötü muamelede bulunmasın.” Mekkelilerin tek bir şartı vardı: “Ebu Bekir evinde nasıl isterse Rabbine ibadet etsin ama evinin dışında ibadet ve dua etmesin.” Bunun üzerine Hz. Ebu Bekir sadece evinde ibadet etti. Fakat müşrikler İbn Dügunne’ye “Ebu Bekir’in evinden Kur’an sesi geliyor, biz buna tahammül edemiyoruz, ya o sessiz ibadet etsin ya da sen korumanı geri çek.” diye yakındılar. Bunun üzerine İbn Dügunne Hz. Ebu Bekir’e gelerek durumu anlattı. Hz. Ebu Bekir bu teklif karşısında…
• Hz. Ebu Bekir nasıl cevap vermiş olabilir?

  • Cevap: Korumasını kaldırmasını tembihlemiştir. Çünkü kendisi namaz kılmaktan ve de Kuran okumaktan geri durmayacaktır.

• Siz böylesi bir durumda ne cevap verirdiniz?

  • Cevap: Ben de aynı cevabı verirdim.
7
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir