Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Feramuz YILMAZ, H. İsmail DOĞAN, Sümeyye ÖZKAN tarafından 144 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ferhat SAYGINER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

7. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 40 Cevabı

Soru:

Suikastçıların kapıda olduğunu bilen Hz. Ali’nin Peygamber Efendimizin (s.a.v.) yatağına yatmasını cesaret ve fedakârlık açısından yorumlayalım.

  • Cevap: Hz. Ali’nin cesur ve korkusuz biri olduğunu İslam uğruna şehit olmaktan geri kalmayacak kadar iyi bir Müslüman olduğunu gösterir.  Hz. Ali (a.s) Resulullah’ın (s.a.a) yatağına yattığında, Cebrail Hz. Ali’nin (a.s) başucuna ve Mikail’de İmam Ali’nin (a.s) ayakucuna geldi ve Cebrail (a.s) şöyle dedi: “Ne mutlu, ne mutlu sana, kim senin gibi olabilir ey Ebu Talip’in oğlu! Allah seninle meleklerine iftihar etmektedir.”  Müşrikler gecenin ilk vakitlerinden itibaren Allah Resulünün (s.a.a) evini muhasara altına aldılar. Saldırı gece ortası yapılacaktı, ancak Ebu Leheb şöyle dedi: Gece yarısı kadın ve çocuklar evde; sonra Araplar bize amca oğullarının hürmetine riayet etmediler demesin. 

Doğduğunuz, anne-baba ve bütün akrabalarınızın yaşadığı, eviniz ve ailenizin bulunduğu bir şehirden ayrılmak zorunda kalırsanız, ne hissedersiniz?

  • Cevap:
2
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir