Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Feramuz YILMAZ, H. İsmail DOĞAN, Sümeyye ÖZKAN tarafından 144 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ferhat SAYGINER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

7. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 44 Cevabı

Soru:

Aşağıda verilen kavram haritasına hicretin sebeplerini ve sonuçlarını yazınız.

 • Cevap:Hicretin Sebepleri:
  • Mekkeli müşriklerin Müslüman halka olan zorbalıkları, işkenceleri ve eziyetleri git gide artmıştı ve Müslümanlar Mekke’de yaşamakta zorlanmaya başlamıştır.
  • Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v), İslam dinini farklı coğrafyalara ve geniş alanlara yaymak için de bir nevi hicret etmeyi uygun görmüştür.

  Hicretin Sonuçları:

  • Bir süre sonra Müslümanlar, Mekkeli müşrikler karşısında güçlü bir siyasi kuvvet olmuşlardır.
  • Hicret olayından sonra Medine’de 53 maddeden meydana gelen bir anayasa oluşturan Hz. Muhammed (s.a.v), oluşturduğu bu anayasa ile Medine’de bulunan Müslüman, putperest ve Yahudiler arasındaki ilişkileri düzenlemiştir.
  • Bu anayasa ile bir İslam devletinin temelleri atılmaya başlamıştır ve bu İslam devletinin din ve devlet başkanı Hz. Muhammed (s.a.v) olmuştur.
  • Hicret ile birlikte İslam dininin yayılması daha kolay bir hale gelmiştir.
  • Medine’ye Mescid’i Nebi yapılmıştır.
  • Ayrıca Hicret olayı Hicri takvimin de başlangıcı olarak kabul edilmiştir.
22
like
12
love
52
haha
4
wow
6
sad
7
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir