Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Feramuz YILMAZ, H. İsmail DOĞAN, Sümeyye ÖZKAN tarafından 144 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ferhat SAYGINER tarafından yapılmış.

7. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

7. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 64 Cevabı

Soru:

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ki: “Size iki emanet bırakıyorum. Bunlara sımsıkı tutunursanız asla doğru yoldan sapmazsınız. Bunlar Allah’ın kitabı Kur ’an-ı Kerim ve benim sünnetimdir. ”
(Müslim, Hac, 147.)
Yukarıdaki hadisi emanet kavramı çerçevesinde değerlendiriniz.

  • Cevap: İnsana sunulan bedendir. Bu uğurda insanın kendisine emanet verilen cana iyi bakması cana kast etmemesi veya kendisine zarar verici şeylerden uzak durması gerekmektedir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir